Aktuality

Herbicid Glyfosát - potenciálny karcinogén?

17.4.2015
Glyfosát, ako jeden z najpouživanejších herbicídov bol zaradený Medzinárodnou agentúrou pre výskum rakoviny (IACR) do nového zoznamu pravdepodobne karcinogénnych látok. Špecializovaná agentúra Svetovej zdravotníckej organizácie  (WHO) konštatovala, že existujú dôkazy, že glyfosát vedie k vzniku tzv. nehodginských lymfómov,... Čítajte viac »

Sallmonela v kuracom mäse

17.4.2015
Štátna veterinárna správa ČR po zistení prítmnosti bakterie Salmonelly enteritidis v kuracom mäse z Poľska, nariadila jeho stiahnutie z predaja. Viac ako 10 ton kuracích stehenných rezňov bolo s dátumom spotreby 29.3.2016 a identifikačným označením výrobcu PL 12030323. Celá správa je prístupná na Čítajte viac »

Pesticídy a ich metabolity vo vodách

30.3.2015
  Pesticídy sú látky určené k prevencii, ničeniu, potláčaniu, odpudzovaniu či kontrole škodlivých činiteľov. Teda nežiadúcich mikroorganizmov, rastlín a živočíchov v priebehu výroby, skladovania, transportu, distribúcie a spracovania potravín, poľnohospodárskych produktov a krmív   Na trhu je k dispozícii široká... Čítajte viac »

KURZ "Vysokovýkonné mazacie oleje a plastické mazivá"

2.2.2015
Vážení zákazníci,
radi by sme Vás pozvali na kurz organizovaný v spolupráci so spoločnosťou Castrol na tému "Vysokovýkonné mazacie oleje a plastické maziva", ktorý sa bude konať v sídle našej spoločnosti v Prahe (na Harfě 336/9) dňa 11. 3. 2015. Viac informácií o kurze nájdete v priloženej pozvánke.... Čítajte viac »

follow us

newsletter